wtorek, 24 lutego 2009

samochód toaletowy

... tym razem wykorzystaliśmy pomysł Pani Natalii z zaprzyjaźnionej Księgarni Piątka. Stworzyliśmy fajny i super wygodny, papierowy samochód z pięciu tutek po papierze toaletowym :)


... jak go zrobić? Oto przepis: należy przygotować pięć tutek po papierze toaletowym (mogą być też odpowiednio docięte tutki po ręczniczkach papierowych, albo krótsze tutki, jeśli ktoś gustuje w wąskich samochodach), gazetę pociętą w paski i klej na bazie mąki i wody. Największą frajdą było przygotowywanie kleju, czyli zmieszanie mąki z wodą tak aby powstała maź o konsystencji śmietany. Następnie tutki należy ze sobą skleić w konfiguracji: trzy na dole i dwie na górze. Kolejny krok to smarowanie klejem gazetowych pasków i obklejanie nimi samochodu ze wszystkich stron...

... tak aby tutki przybrały kształt samochodu

... potem można samochód obkleić jeszcze raz jakimś fajniejszym papierem (tak jak nasz niebieski model) i narysować na nim szczegóły typu, światła, szybki, tablice rejestracyjne i oczywiście kierowcę i pasażerów. Albo, pomalować farbami, lub kredkami bezpośrednio na gazetach tak jak w przypadku naszego modelu "hippie".

... pasażerów można też narysować na kartce, wyciąć i przykleić na samochód.... radosnej zabawy!!!

2 komentarze:

  1. Ciekawy pomysl na stworzenie zabawki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł, mam nadzieję, że gdy będę czytać pani blog znajdzie się ich jeszcze więcej.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...