czwartek, 9 lutego 2012

poszukiwacze lodowego skarbu

... kiedyś widziałam taką zabawę gdzieś na blogu, przepraszam, nie pamiętam gdzie. Wtedy moje dzieci były jeszcze małe, ale pomysł ten zaszufladkował mi się w głowie w kategorii "koniecznie wykonać". A czas szybko leci. Dzieci dorosły, aura sprzyja, więc zabraliśmy się do pracy.

Do miseczek powrzucaliśmy różne drobiazgi. Każdy miał swoją miseczkę. Tutaj bardzo przydała się nasza edukacyjna szuflandia, świetne źródło małych przedmiotów!

... następnie drobiazgi zalaliśmy wodą i miseczki wystawiliśmy na balkon do zamrożenia.
Przy -20 wystarczyło przygotować miseczki rano i były już zamarznięte po powrocie z przedszkola :)
... kolejnym krokiem było uwolnienie uwięzionych przez lód przedmiotów. Głównie korzystaliśmy z ciepłej wody. Używając pipetki (może być także zakraplacz lub łyżeczka) polewaliśmy lód wodą starając się wydłubać skarby. Trochę pomagaliśmy sobie nożem i widelcem.
... zabawa świetna. Powtarzaliśmy ją już trzy razy :)
Myślę, że latem, w upalne dni także spróbujemy ... dla ochłody :)
polecam!

8 komentarzy:

 1. Ależ mi się wspomnieniowo zrobiło!!! Pamiętam, jak byliśmy mali, to z bratem zamrażaliśmy w jakichś takich plastikowych kieliszkach ludziki takie małe lub żołnierzyki:D:D:D W lodówce:D To było fascynujące:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł, idziemy mrozić dinozaury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...albo mamuty...to będą prawdziwe wykopaliska archeologiczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł;) My robiliśmy tylko takie 'naukowe' eksperymenty, z samą wodą przechodząca w lód i z powrotem. A tu proszę, może być i 'naukowo' i zabawowo;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój wnuczek jeszcze za mały na taka zabawę ale w przyszłości skorzystamy z pomysły:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł. Na pewno skorzystam w czasie ferii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za inspirację! Odkuwaliśmy dziś lodowy skarb, czterolatek zachwycony zabawą. Na jutro zamroził sobie ...resoraki :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł!!!
  Z moimi dziećmi w przedszkolu uskutecznialiśmy pomysł z malowaniem kolorowymi kostkami lodu, ale tego jeszcze u nas nie było, chyba znów podpatrzę ;)
  pozddrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...