poniedziałek, 12 września 2011

zagadki z ciastoliny

... jest to świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię :)
Potrzebna jest ciastolina i dobry zmysł obserwatorski. Jedna osoba przygotowuje zagadki a druga zgaduje. Najpierw lepimy dużą kulkę lub placek z ciastoliny a następnie przykładamy do jakiegoś przedmiotu robiąc odcisk. Przedmioty wypukłe mają odcisk wklęsły a przedmioty wklęsłe wypukły. Wystarczy pospacerować po mieszkaniu, uruchomić wyobraźnię i na pewno coś ciekawego się znajdzie. Druga osoba musi odgadnąć, co zostało w ciastolinie odciśnięte. Zagadki mogą mieć różny stopień trudności. Może być odciśnięty cały przedmiot lub tylko jego fragment.

A oto nasze odciski:
... czy wiecie co to jest?

4 komentarze:

  1. super :) zdaje mi się, że jutro z młodym wypróbujemy :D dzięki!

    OdpowiedzUsuń
  2. rewelacyjny pomysł!! ja mojej Jagusi kupiłam ciastolinę, ale musiałam od razu zabrać, bo wszytsko ląduje jednak jeszcze w jej buzi. Musze poczekać jeszcze kilka m-cy na realizowanie Twoich zabaw:) I juz nie moge się doczekac:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzisiaj zgadywałyśmy i muszę powiedzieć, że poległam. Zo robiła odciski tak różnym rzeczom, że skupiłam się na szukaniu klucza...nie udało się ale zabawa była przednia. Potem ciastolinę zamieniłyśmy na farby i odciskałyśmy przedmioty na kartce

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...