sobota, 24 września 2011

kolorowy makaron

... farbowaliśmy już PIASEK i RYŻ (kliknijcie proszę i poczytajcie). W wakacje przyszła kolej na makaron :) Wykorzystaliśmy barwniki wypłukane z krepiny. Podobnie jak przy farbowaniu ryżu: najpierw namoczyliśmy krepinę, wyjęliśmy ją gdy puściła kolor i do powstałej kolorowej wody wsypaliśmy makaron. Co jakiś czas sprawdzaliśmy intensywność koloru makaronu. Kiedy uznaliśmy, że kolor nas zadowala to wyciągaliśmy makaron i suszyliśmy na gorącym letnim słoneczku :) Przygotujcie się, że po wyschnięciu makaron ma ciemniejszy kolor. Zaraz po wyjęciu z kolorowej wody makaron ma jaśniejsze kolory, powiedziałabym, że bardziej pastelowe.
... z suchego, kolorowego makaronu robiliśmy naszyjniki (nie mam niestety zdjęcia, ale wierzcie mi, że były piękne) i kompozycje na papierze, przyklejane introligatorskim klejem "magic" lub wikolem. O właśnie takie :) Są to obrazy Antka i jego koleżanki Igi. Super zabawa, polecam!

8 komentarzy:

 1. Wspaniały! I u nas musi się pojawić! Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och! Właśnie linkowałam nasze wykonanie jednego z twoich dawno wypatrzonych pomysłów i już wiem za co zabierzemy się jutro. Makaron zachwyca. Musimy koniecznie spróbować. Pozdrawiamy ciepło! Kasia, Franek i Szymko

  OdpowiedzUsuń
 3. Też kolorowaliśmy makaron. Tyle, że część wyszła a część niestety nie. Ten kiepskiej jakości niestety się posklejał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł;) Dzięki;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A myśmy malowali makaron zwyczajnie akwarelami. Pomysł na barwienie go przy użyciu bibuły wydaje się ciekawy. Spróbujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam

  Polecam ten wpis na swoim blogu
  http://bajdocja.blogspot.com/2012/02/makaron-nie-do-jedzenia-1.html

  Czy mogę obok linka zamieścić zdjęcie?

  Pozdrawiam,
  Buba

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak możesz umieścić zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...