poniedziałek, 4 kwietnia 2011

rakieta z wyrzutnią

... wczoraj wykonaliśmy wyrzutnię rakietową, według pomysłu przedstawionego TUTAJ. Wykonanie jest bardzo proste, a zabawa wyśmienita. Potrzebne są dwa kubeczki papierowe, gumka recepturka i dodatki według własnego pomysłu. My wykorzystaliśmy naklejki do metkownicy i namalowaliśmy na nich pilota, pasażerów i ich prowiant:


... w kubeczku, który będzie rakietą należy zrobić cztery nacięcia. Gumkę recepturkę przeciąć i na końcach zawiązać supełki a następnie wsunąć w nacięcia, tak jak na zdjęciach:

... w celu wystrzelenia rakiety należy nałożyć ją na drugi kubek, trzymając palcami za brzegi mocno naciągnąć, puścić i ziuuuuum rakieta poleci w powietrze
POLECAM !!!

5 komentarzy:

 1. Swietna sprawa,na pewno skorzystam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje pomysły są świetne. Ja dopiero spodziewam się dziecka, jeszcze nawet nie wiem co będę miała. I zejdzie trochę, zanim zaczniemy bawić się. Ale gdy już nadejdzie ten moment, na pewno wykorzystam nie jeden Twój pomysł. Tak trzymaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale to fajne! Jutro kubki zdobędę i ruszę do zabawy! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzisiaj wykorzystałam ten pomysł na zajęciach z dziećmi i oprócz rakiet powstały skaczące żaby, kangury, ludzie a nawet anioły :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja :-) Uwielbiam takie proste, a fajne zabawy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...