poniedziałek, 21 marca 2011

kolorowe sortowanie

... jak tylko zobaczyłam w sklepie "talerzyk na przystawki", to przypomniał mi się pomysł, który widziałam kiedyś, gdzieś, w sieci, ale niestety nie pamiętam gdzie, więc z góry przepraszam, że nie umieszczę pomysłodawcy (dzięki pomocy K znaleziono pomysłodawcę: oryginalny pomysł znajdziecie na blogu Homemade Montessori, dziękuję K).
Talerzyk oczywiście kupiłam, pomalowałam dołeczki na jajka farbami akrylowymi i dobrałam odpowiednie guziczki. Niestety nie miałam różowej farby, więc jeden dołeczek wykleiłam różowym papierem i tez było dobrze.

... zabawa polegała na sortowaniu guziczków kolorami :) dzieciaki się koncentrowały i sortowały. Można wprowadzić wersję trudniejszą, w której guziczki przenosi się pincetką.

6 komentarzy:

 1. proste, piękne, pomysłowe, kupuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. czy to przypadkiem nie stąd:
  http://homemademontessori.blogspot.com/search/label/color

  ??

  ja to widziałam pierwszy raz właśnie tam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ekstra :) Można jeszcze spróbować przenosić guziczki za pomocą słomki (ćwiczenie oddechowe w terapii logopedycznej), chociaż chyba trzeba by je zamienić na coś bez dziurek, żeby się dobrze przyssało. Dzięki za pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały pomysł, dziękuję Ci bardzo za inspirację :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podobają mi się Twoje pomysły. Już nie mogę się doczekać kiedy moja Zośka będzie na tyle duża, że będę mogła je wcielać w życie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede wszystkim śliczna ta edukacyjna zabawka :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...