piątek, 19 marca 2010

domowe klasy

... dziś wpis z serii podpatrzone-przetestowane :)
Moim zdaniem jest to świetny pomysł na nudę w deszczowe dni: domowa gra w klasy. Wystarczy trochę taśmy izolacyjnej lub taśmy malarskiej (używanej w czasie malowania ścian) lub naklejek do metkownicy. Na podłodze wyklejamy kwadratowe pola tworzące "klasy" do skakania. Już samo wyklejanie jest świetną zabawą :) My ukryliśmy nasze klasy pod dywanem i jeśli chcemy ich użyć to odwijamy dywan. Po skończonej zabawie dywan wraca na miejsce i wszystko wygląda tak jak było. Kiedy przychodzą znajome dzieci w odwiedziny to odchylamy troszkę dywan pokazując im nasz sekret i jest wiele radości :) skakanie na dwóch nogach, na jednej, zawody w skakaniu... gimnastyka na całego!

9 komentarzy:

 1. a sąsiedzi z dołu sie nie skarżą???heheh,moim pewnie tynk na głowę by się sypał....pomysłowe,słowo daję:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł...niebawem i u nas znajdzie się pod dywanem sekret :)
  Dziękuję!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj, zaglądam od jakiegoś czasu - gratuluję pomysłów:)Jesteś skarbnicą inspirujących zabaw dla dzieci:)))

  Gry w klasy uskuteczniam na swojej świetlicy już od dwóch lat:) Również wykorzystałam tasmę izolacyjną na podłodze - jak dotąd dzieciaki graja jak szalone - taśmę zmieniałam już ze 4 razy, czasem nawet ich mamy próbują przypomnieć sobie jak to za młodu było:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda genialnie, a śladów toto nie zostawia na parkiecie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjny pomysł! :) Wprowadzimy w życie na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 6. taśma izolacyjna i malarska zejdzie bez problemu, natomiast z naklejkami może być troszkę gorzej, ale jak się dobrze poszoruje to da radę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale ekstra pomysł.Już szukam taśmy:)Napewno dzieciom się spodoba. Bardzo lubię Tu zaglądać, a potem realizować w życiu. A moim dzieciom BARDZO się pomysły podobają. Dlatego WIELKIE DIEKUJE!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...