piątek, 19 lutego 2010

odrzutowe balony

... w programie dla dzieci "Dlaczego? Po co? Jak?" podpatrzyliśmy zabawę w odrzutowe baloniki. Potrzebne są balony, nitka/sznurek/żyłka, słomka i taśma. Najpierw przywiązujemy gdzieś nitkę, na przykład do klamki od okna albo do gwoździa na ścianie. Następnie dmuchamy balon, taśmą przyklejamy do niego słomkę, i wkładamy nitkę do słomki.

... myślę, że najlepsza będzie żyłka, ponieważ można ją łatwo wsadzić do słomki i słomka będzie się lepiej po niej ślizgać. My użyliśmy kordonka. Nie dał się tak dobrze naprężyć i i stawiał mały opór, a opór nie jest wskazany do idealnego ślizgu balonowego odrzutowca. W czasie tych wszystkich operacji trzymamy ręką wylot balona, alby nie uciekło powietrze.

... jak wszystko jest już gotowe to naprężamy nitkę, puszczamy balon i szszszuuuu !!!! ... poleci jak odrzutowiec, aż zostanie z niego flak...

... którego można ponownie nadmuchać i polecieć jeszcze tyle razy ile nam się podoba :) My przykleiliśmy jeszcze taśma pana pilota :) Myślę, że miał z tych lotów dużo radości.

3 komentarze:

  1. Zapraszam do siebie na małe Candy :D
    maraia.blox.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale fajna zabawa! Podpatrzę tu coś na pewno dla dzieci mojego brata (moje są już byt duże)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...