wtorek, 22 czerwca 2010

grzebiuszka

... jakiś czas temu odkryłam stronę z ogromną ilością pomysłów na proste i tanie zabawki: Toys from Trash. Są to pomysły pana Arvinda Gupty. Jest on niesamowitą osobowością. Popularyzuje naukę wśród dzieci i ma głowę pełną pomysłów na to jak w banalnie prosty sposób wyjaśnić dzieciom zawiłe prawa fizyczne czy reakcje chemiczne ... i oczywiście w połączeniu z zabawą !!! Jego zabawki są proste do wykonania, z materiałów, które zazwyczaj każdy posiada w domu. Na jego stronie przedstawione są krótkie instrukcje, z których każdy może skorzystać.
Jest to wielka kopalnia i zachęcam Was gorąco do korzystania z pomysłów pana Arvinda !!!
Jako pierwszą zabawkę, my zrobiliśmy grzebiuszkę, według TEJ instrukcji:
...grzebiuszkę zakłada się na palec i steruje palcem wskazującym. Dzięki temu, że w słomce zrobione są nacięcia, to po pociągnięciu za sznureczek, słomka się zgina :) Każdy ma inną grubość i długość palca, więc grzebiuszki powinny być zrobione "na wymiar". Taką grzebiuszką można grzebać w piasku lub drapać się po nodze.
moje dzieci miały świetną zabawe :)

...wszystkie materiały potrzebne do zrobienia grzebiuszki wzięłam na spacer (słomki, nożyczki, nitkę, taśmę klejącą i opakowanie tekturowe po kaszce). Siedliśmy na ławce i zrobiliśmy jedną dla Hani i jedną dla Antka. W pewnym momencie podeszła do nas dziewczynka, zaciekawiona tym co robimy i przyłączyła się do zabawy :) Warto więc pobawić się z dzieckiem twórczo również i w parku, na ławeczce, na kocyku, czy na placu zabaw. Na pewno znajdzie się, ktoś kto się przyłączy :)
...a ja zainspirowana grzebiuszką na palec, w planie mam zrobienie całej rękawicy, z pięcioma słomkami na każdy palec :) Co Wy na to?

5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...