wtorek, 3 listopada 2009

szyjemy z maluchami

... tym razem spróbuję pobawić się szyciem z młodszymi dziećmi. Będziemy tworzyć serwetkę "przyszywankę" i kolorowy naszyjnik. Mój Antek całkiem nieźle poradził sobie z prostym ściegiem, przyszywaniem aplikacji, zaszywaniem dziurki, przyszywaniem guzika i nawlekaniem słomek i ścinków tkanin na nitkę :) "Przyszywanka" i naszyjnik na plakacie to właśnie jego prace :) Naszyjnik podarował siostrze. Hania była zachwycona.

... zachęcam wszystkich rodziców do wspólnej zabawy w szycie. W domu na pewno znajdą się jakieś igły, nici, guziki i ścinki tkanin. Maluchy potrafią więcej niż się nam wydaje. A takie precyzyjne zajęcia ćwiczą paluszki, precyzję i koncentrację.

2 komentarze:

  1. Super te warsztaciki robisz. Powodzenia z maluchami. Ja właśnie szyję na zajęciach pacynki z 10-latkami ale ciężko nam idzie...Mam nadzieję,że u was będzie lepiej. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. też bym zapodała moim dzieciakom takie warsztaty,tylko,że one jakieś nie takie,za szybko sie nudzą,czasami już nie wiem,co mam wymyślać żeby zajęcia były ciekawe...ale z córką spróbuję,ona ma mnóstwo cierpliwości,a igłę wprost uwielbia,będzie miała urozmaicenie od tych swoich scrapowych naklejanek:))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...